Narożnik Chesterfield- elegancja i komfort

Kanapa narożna w stylu chesterfield to wyjątkowo dekoracyjny mebel, który nada szyku i elegancji każdemu przestronnemu wnętrzu nie tylko w stylu klasycznym czy angielskim, ale również w wielu innych stylizacjach naszych wnętrz. Ten dekoracyjnie pikowany narożnik spełnia również rolę funkcjonalnego mebla do odpoczynku, stanowi doskonałą bazę jako miejsce do spotkań towarzyskich zapewniając przestronność i wygodę, a funkcja spania dostępna w niektórych modelach może być również opcją awaryjną na przenocowanie gości.

Styl chesterfield, czyli jaki?

Styl chesterfield zawdzięcza swoją nazwę od hrabstwa jednego z XIX wiecznych dyplomatów angielskich, który ten styl zapoczątkował. Pierwszy fotel powstał na specjalne zamówienie ze szczególnym naciskiem na komfortowy wypoczynek z prostymi plecami i brak marszczenia się tkaniny podczas siedzenia. 

Cechą która wyróżnia współczesny narożnik chesterfield ale również i inne meble powstałe w tym stylu, to charakterystyczne głębokie pikowanie tapicerki z dużymi dekoracyjnymi guzikami oraz zaokrąglone podłokietniki. Właśnie te cechy nadają wyjątkowej elegancji każdemu meblu stworzonemu w stylu chesterfield. 

Narożnik chesterfield w wydaniu męskim z ciemną skórą może wspaniale wyposażyć gabinet lub stylową bibliotekę, dodając wnętrzu luksusu, zapewniając wygodę i komfort. Damskie wersje mebli chesterfield stworzone z miękkiej tkaniny dodadzą przytulności i elegancji wnętrzu każdej stylowej kobiety. Współczesne wersje narożnych kanap można wyposażyć w kryształki jako guziki, co dodatkowo uatrakcyjni mebel i będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza w stylu glamour. 

Do jakich wnętrz?

Każdy narożnik, niezależnie od stylu, potrzebuje sporej przestrzeni na odpowiednie wyeksponowanie go i umożliwienie do niego swobodnego dostępu, również po rozłożeniu (np. w przypadku narożnika z funkcją spania). 

Również narożnik chesterfield jest szczególnie polecany do dużego loftu lub do salonu w domu jednorodzinnym, w którym łatwiej uzyskać większą przestrzeń niż w małym mieszkaniu. Wszystko jednak zależy od gabarytów mebla. Narożnik chesterfield w odróżnieniu od narożników w innym stylu, dzięki charakterystycznym niskim oparciom sprawia, że cały wystrój wnętrza nie będzie przytłaczał nawet jeśli mebel będzie sporych rozmiarów.  

Narożnik chesterfield przyciąga uwagę, dodaje klasy każdemu wnętrzu a różnorodność odmian tego stylu sprawia, że każdy kto zdecyduje się na zakup tego charakterystycznie pikowanego mebla, znajdzie model który dopasuje do swoich potrzeb i możliwości aranżacyjnych wnętrza.