Narożnik w kształcie podkowy/ litery “U”

Salon to miejsce do spotkań i wypoczynku. Wygodne meble do siedzenia są w nim najważniejsze. Może też wystarczyć jeden mebel. Gdy jest to narożnik podkowa, to potrafi zaspokoić wszystkie potrzeby. Czy warto go wybrać? Przypomnijmy, dlaczego cieszy się uznaniem, a stanie się to jasne.

 

Duża ilość miejsc do siedzenia na narożniku

Ile osób może usiąść, to zależy nie tylko od wielkości mebla. Jego rodzaj też ma znaczenie. Kształt litery U mają zazwyczaj narożniki duże. 7 osób, które mogą usiąść razem, to jeszcze nie jest maksimum. W dodatku kształt sprawia, że wszyscy są blisko siebie. Wystarczy ustawić stolik i są idealne warunki do urządzenia przyjęcia. Jeśli potrzebny jest mebel, który pomieści dużo osób, wybierzmy narożnik w kształcie podkowy. Będzie im wygodnie i nie potrzeba już innych mebli do siedzenia.

Funkcjonalność narożników mających kształt podkowy

Funkcjonalność oznacza, jak może służyć mebel. Tak duży i rozbudowany narożnik jest pod tym względem ponadprzeciętny. Ma miejsca do siedzenia i często też szezlong. W razie potrzeby możemy wybrać narożnik w kształcie litery U z funkcją spania lub relaksu. Gdy potrzebny jest duży komfort, do wyboru są też modele z regulowanymi zagłówkami. Gdy jeden mebel ma zapewniać wiele, to narożnik podkowa jest idealny.

Mebel, który zwiększy przytulność salonu

Czego oczekujemy od salonu? Zwykle tego, by było w nim przytulnie. Nawet gdy jest to wnętrze nowoczesne i o charakterze reprezentacyjnym, to przyjazny, ciepły klimat jest ważny. Jeden duży mebel taki jak narożnik w kształcie podkowy i od razu jest przytulniej. Można ten efekt zwiększyć, wybierając ciepły lub ciemny kolor narożnika. Mebel przysadzisty, czyli na małych nóżkach, też zwiększa ten efekt. Inna możliwość – dodajmy mały dywan na ten obszar i stolik w ciepłym kolorze.

Narożnik do luksusowego wnętrza

Meble, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z komfortem, podkreślają luksusowy charakter wnętrza. Poza tym, że potrzebujemy w salonie przytulności, to i luksus jest ważny. Nawet nieduży narożnik w tym kształcie wygląda komfortowo. Trzeba tylko pamiętać, że potrzebuje on przestrzeni. Jak wstawi się go do małego salonu, mógłby zająć całą szerokość jednej ze ścian. To nie wygląda dobrze. Lepiej wtedy wybrać zwykły narożnik i pufę.

Meble te są lubiane za dużą funkcjonalność i za to, że pomieszczą sporo osób. Właścicielom dużych salonów podoba się, że narożnik w kształcie litery U zwiększa wrażenie przytulności. Wybierzmy taki mebel tapicerowany także wtedy, gdy chcemy podkreślić luksusowy charakter wystroju.